Psycholog tuszyn

Studiuj kognitywistykę

Interesujesz się ludzkimi relacjami, kochasz rozważać zachowania jednostek, grup a przy tym społeczności. Z tej przyczyny zastanawiałeś się nad wyborem studiów psychologicznych, coś ci niemniej jednak w nich nie odpowiada. Co takiego? Pewnie nie do samego końca jesteś humanistą, oczywiście, po części go stanowisz, ale z drugiej strony ciekawią cię także nauki ścisłe a przy tym odpowiednio się w nich sprawdzasz. Nie pragniesz całych pięciu lat studiów ofiarować na analizowanie tekstów, wolałbyś coś bardziej praktycznego. Pragnąłbyś za jednym zamachem poznać ludzkie ciało a przy tym wszystkie procesy biologiczne, które nim przewodzą, ale intryguje cię też matematyka, fizyka, biologia a także chemia. Nieistotna nie jest ci także informatyka a także rozmaite kwestie techniczne, które nas obejmują. Tak faktycznie, gdy się zastanowisz, mógłbyś robić wszystko po trochu – a więc ogólnie mówiąc nic? 
To kłamstwo! Nade wszystko potrzeba ci kierunku multidyscyplinarnego, takiego, w którym integrowanie wielu dziedzin, co tak bardzo lubisz, będzie obowiązkiem, a nie trzymaniem się wszystkiego po trochu na łapu capu. Coś takiego naprawdę pojawia się a w dodatku wyczekuje na ciebie. Żaden z ciebie psycholog, jesteś doskonałym, nadchodzącym kognitywistą!
Zaraz… kogni-co? To zapewne najbardziej klasyczna reakcja, z którą będziesz spotykał się, jeżeli zdecydujesz się na ten kierunek. Kognitywistyka jest domeną o człowieku a także procesach poznawczych i zasadza się na wyszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czym jest świadomość a przy tym czy mózg ludzki połączyć można z komputerem. Z tego przyczyny bardzo duża część przedmiotów, które cię w tamtym miejscu czekają wiąże się z informatyką, logiką i programowaniem. Oczywiście, nauczysz się programować na wydziale psychologii! Na każdym semestrze przyjdzie ci dodatkowo ćwiczyć główkowanie na logice, czego żaden inny humanista, ani tym bardziej psycholog, zapewne nie dozna. Sprawdzisz się także jako myśliciel, gdyż zaliczyć będziesz musiał filozofię – następna niesłychanie istotna a w dodatku fascynująca sfera, która standardowo by cię ominęła, prawda? 
Niezmiernie znaczącą sprawą jest poznawanie działania ludzkiego mózgu, na którym kognitywista bardzo się skupia. Szereg przedmiotów takich, jak procesy poznawcze wywoła, że konkretne półkule a także płaty odpowiedzialne za inne funkcje przestaną być dla ciebie łamigłówką a w dodatku czarną magią.
Są również ludzie, którzy po jakimś czasie twierdzą, że studia te, pomimo iż niezmiernie ciekawe, składają się z szeregu ciekawostek a przy tym za bardzo luźnej wiedzy, która nie prowadzi do poznania niczego praktycznego. Niemniej jednak z drugiej strony przecież o to ci chodziło? Inni sądzą, że w Polsce ciężko o pracę w czymś tak współczesnym – lecz to powoduje również, że świat staje przed Tobą otworem…

Możliwość komentowania jest wyłączona.